KONST / Litografier / Litografier 8012083
*
nr 801 2083
Robert Högfeldt
(1894-1986), Sverige
Litografier, 2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Kråkor & katt, Hin i båten motivets mått: 20 x 26, Övermod
Robert Högfeldt, född 1894 i Eindhoven, Holland, död 1986, svensk tecknare och målare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 januari 2013
kl 20:29:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/1 19:16:53
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Robert Högfeldt
Robert Högfeldt, född 1894 i Eindhoven, Holland, död 1986, svensk tecknare och målare.
Läs mer om Robert Högfeldt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kråkor & katt litografier robert högfeldt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige övermod
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54
*
Robert Högfeldt
Robert Högfeldt, född 1894 i Eindhoven, Holland, död 1986, svensk tecknare och målare.
Läs mer om Robert Högfeldt
nr 801 2083
Robert Högfeldt
(1894-1986), Sverige
Litografier, 2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Kråkor & katt, Hin i båten motivets mått: 20 x 26, Övermod
Robert Högfeldt, född 1894 i Eindhoven, Holland, död 1986, svensk tecknare och målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 januari 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/1 19:16:53 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Robert Högfeldt
Robert Högfeldt, född 1894 i Eindhoven, Holland, död 1986, svensk tecknare och mÃ¥lare.Läs mer om Robert Högfeldt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kråkor & katt litografier robert högfeldt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige övermod
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54



